Петьо Иванов
ВИЗИТКА: V клас за 2016/2017 г.
ОБЛАСТ: Информационни технологии, Фотография
УСПЕХИ:
  • II място в категория „Снимка”, на Националния конкурс „За по-добър климат в училище”, авг. 2017 г.
  • II място на Общинския конкурс за фотография за деца и младежи „Маскарадните игри през моя обектив”, апр. 2017 г.
  • IV място за мултимедийна презентация, в екип, на Областния конкурс „Екзарх Антим I – духовен водач на българите”, апр. 2017 г.
  • I място в екип, в категория мултимедиен продукт, на Националния конкурс-викторина „По пътя на Бедреддин” , февр. 2017 г.

 

 

Надка Асан
ВИЗИТКА: V клас за 2016/2017 г.
ОБЛАСТ: Литература
УСПЕХИ:
  • III място в Националния ученически конкурс, посветен на 32-ия поход „По стъпките на четата на Таньо войвода”, юни 2017 г.



 
Млади художници (2016/2017 г.)
ВИЗИТКА: Учениците от СОУ "Христо Смирненски" - гр. Стара Загора традиционно показват талант в изобразителните изкуства.
ОБЛАСТ: Изобразително изкуство
УСПЕХИ:
  • Международен конкурс за детска рисунка "С очите си видях бедата", юни 2017 г.:
    І място - Даниел Недялков (13 год.)
    ІІ място - Даниела Златева (11 год.)
    ІІІ място - Айсел Стефчова (11 год.)
  • Колективни награди и грамоти на Общинския конкурс за сурвачки и рисунки на тема “Коледа“, в раздела за изработка на сурвачки, за учениците от III а, от III в и от VI б клас. Даниела от V б клас и Руси от Vа клас бяха наградени с грамоти и предметни награди в раздела за рисунки, дек. 2016 г.
  • Пет от взелите участие в конкурса ученици на СУ "Христо Смирненски" - гр. Стара Загора бяха допуснати да участват в изложбата на Националния конкурс за детска рисунка на тема „Твоят празник“, дек. 2016 г.
X клас за 2016/2017 г.
ВИЗИТКА: X клас за 2016/2017 г.
ОБЛАСТ: Образователни проекти
УСПЕХИ: Учениците от X клас участват успешно по проект „Заедно в час“:
  • Станил Генчев е класиран в категория „Вдъхновяваща реч“ и взема участие в Националната ученическа конференция Голямото приключение „От мен зависи“ в гр. София, юни 2017 г.
  • С видеопроект учениците от IX клас бяха сред финалистите на V национална ученическа конференция „Образование за успеха на всяко дете“, юни 2016 г.

 

 

 

 

Валентин Генчев
ВИЗИТКА: IX клас за 2016/2017 г.
ОБЛАСТ: Вдигане на тежести
УСПЕХИ: На кръгове от Държавното лично първенство и Лично отборно първенство по вдигане на щанги тежкоатлетът печели:
  • I място, май 2017 г.
  • I място, октомври 2016 г.
  • II място, юни 2016 г.
  • II място, март 2016 г.
  • II място, декември 2015 г.
  • I място, юни 2015 г.
  • I място, октомври 2015 г.
  • I място, октомври 2014 г.
  • I място, март 2014 г.
 
  • II място на провелия се турнир "Милен Добрев" в Пловдив, ноември 2016 г.
 
  • II място на провелия се IV турнир "Павел Костов" в град Стара Загора, ноември 2015 г.
 
  • Участник в националня отбор по вдигане на щанги за кадети до 17 години от средата на 2015 г.
 
  • II място на провелия се XI турнир "Михаил Петров" в град Габрово, декември 2014 г.
Габриел Маринов
  ВИЗИТКА: VII клас за 2016/2017 г.
ОБЛАСТ: Вдигане на тежести
УСПЕХИ: На кръгове от Държавното лично първенство по вдигане на щанги тежкоатлетът печели:
  • III място, май 2017 г.
  • II място, окт. 2016 г.
  • III място, юни 2016 г.

 


 

Фредерика Михайлова
ВИЗИТКА: IX клас за 2016/2017 г.
ОБЛАСТ: Информационни технологии, Фотография
УСПЕХИ:
  • II място на Общинския конкурс за фотография за деца и младежи „Маскарадните игри през моя обектив”, апр. 2017 г.
  • Бронзов медал на VIII Международен конкурс за компютърна рисунка и колаж „Творчество без граници” – Хасково, апр. 2017 г.
  • III място на Националния конкурс за видео и снимка „FRESH Video”, окт. 2016 г.



 

 

Татяна Андонова
ВИЗИТКА: VIII клас за 2016/2017 г.
ОБЛАСТ: Информационни технологии, Фотография
УСПЕХИ:
  • III място на Общинския конкурс за фотография за деца и младежи „Маскарадните игри през моя обектив”, апр. 2017 г.
  • Участие в рекламния клип за III Национален ученически конкурс "Вазовата България", 2017 г.
  • I място в екип, в категория мултимедиен продукт, на Националния конкурс-викторина „По пътя на Бедреддин” , февр. 2017 г.





 
Георги Георгиев
ВИЗИТКА: VIII клас за 2016/2017 г.
ОБЛАСТ: Информационни технологии, Изобразително изкуство, Фотография
УСПЕХИ:
  • Поощрителна награда на Общинския конкурс за фотография за деца и младежи „Маскарадните игри през моя обектив”, апр. 2017 г.
  • I място за рисунка на Областния конкурс „Екзарх Антим I – духовен водач на българите”, апр. 2017 г.
  • IV място за мултимедийна презентация, в екип, на Областния конкурс „Екзарх Антим I – духовен водач на българите”, апр. 2017 г.
  • Участие в рекламния клип за III Национален ученически конкурс „Вазовата България”, март 2017 г.
  • III място на Националния конкурс за видео и снимка „FRESH Video”, окт. 2016 г.
  • Бронзов медал в направление мултимедийна презентация и видеоклип на провелия се Втори национален конкурс „България в картини и слово”, май 2016 г.


 
Богдана Златева
ВИЗИТКА: VII клас за 2016/2017 г.
ОБЛАСТ: Информационни технологии
УСПЕХИ:
  • Бронзов медал на VIII Международен конкурс за компютърна рисунка и колаж „Творчество без граници” – Хасково, апр. 2017 г.



 
Футболен отбор (V-VII клас)
ОБЛАСТ: Футболен турнир за Купата на СУ "Христо Смирненски"
УСПЕХИ: На провеждания ежегоден турнир за купата на СУ "Христо Смирненски" са завоювани:
  • Индивидуалната награда за най-добър защитник, 2017 г.;
  • I място, както и индивидуалните награди за голмайстор и най-добър вратар, 2016 г.;
  • III място, както и индивидуалната награда за голмайстор, 2015 г.;
  • I място, както и индивидуалните награди за голмайстор, най-добър вратар и най-добър треньор на турнира, 2014 г.
Младен Неделчев и Сашо Колев
  ВИЗИТКА: VI клас за 2015/2016 г.
ОБЛАСТ: Компютърна презентация
УСПЕХИ: Поощрителна награда във Втория национален ученически конкурс „Вазовата България“
Национален конкурс на Министерство на образованието

ВИЗИТКА: VI-VII клас
ОБЛАСТ: Здравно образование
УСПЕХИ: Призови места за нашето училище на провеждания национален ученически конкурс:
  • 2015/2016 - I място в конкурса "Посланици на здравето" за забележително и оригинално изпълнение на проект "Лицата на здравето".
  • 2014/2015 - Специална награда в конкурса „Проектът на нашия клас - за живот без тютюнев дим 7“ за изпълнение на проект „Бъди разумен. Живей без тютюнев дим“.



На снимката: Ръководителят на проектите г-жа Валентина Спасова по време на церемонията по награждаването през 2015 г., заедно със зам.-министъра на образованието и науката г-жа Ваня Кастрева.
 
IX клас - 2016 г.
ОБЛАСТ: Образователен проект
УСПЕХИ: Официални финалисти в V национална ученическа конференция „Образование за успеха на всяко дете“ станаха наши ученици от IX клас, юни 2016 г.


 
Атанас Ангелов
ВИЗИТКА: V клас за 2015/2016 г.
ОБЛАСТ: Компютърна графика, Изобразително изкуство
УСПЕХИ: Златен медал за колаж от Седмия международен конкурс за компютърна рисунка и колаж „Творчество без граници” – Хасково 2016.
 
Отличиe за сурвачка на Общинската изложба-конкурс за рисунка и сурвачка "Сурва весела година!", декември 2015 г.






 
Исус Цанков
ВИЗИТКА: VIII клас за 2015/2016 г.
ОБЛАСТ: Компютърна графика, Литература, Фотография
УСПЕХИ: Сребърен медал за колаж от Седмия международен конкурс за компютърна рисунка и колаж „Творчество без граници” – Хасково 2016.
 
Сред наградените на Областния конкурс за фотография „Маскарадните игри през моя обектив” и индивидуален приз за най-оригинална снимка, април 2016 г.
 

Поощрителна награда на Националния конкурс за есе на тема "Сигурността на младите в интернет", октомври 2015 г.

 

Печели Областния конкурс за лого на РИО-Стара Загора, юни 2014 г.

Кирил Кирилов
ВИЗИТКА: VII клас за 2015/2016 г.
ОБЛАСТ: Чужди езици, Фотография, Спорт
УСПЕХИ: Сред наградените на Областния конкурс за фотография „Маскарадните игри през моя обектив”, април 2016 г.
 
Признание за владеенето му на английски език е одобреният му и интегриран превод на плъгина Video DownloadHelper (втората в света по популярност приставка за Mozilla Firefox), за което ученикът получи безплатен лиценз от самия разработчик на програмата, ноември 2015 г.
 
II място на 400 м и II място на 100 м гладко бягане на провелите се Общински ученически игри по лека атлетика, март 2015 г.
 
Участник в отбора спечелил първия футболен турнир за Купата на СОУ "Христо Смирненски", март 2014 г.
Млади художници (2015/16 г.)

/ г-жа Албена Василева
с отличени петокласници /

ВИЗИТКА: Учениците от СОУ "Христо Смирненски" - гр. Стара Загора традиционно показват талант в изобразителните изкуства.
ОБЛАСТ: Изобразително изкуство
УСПЕХИ: I място на провелия се конкурс за детска рисунка "Гората в мен" за третокласника Красимир Красимиров, април 2016 г.
 
Грамоти в трите възрастови групи на Общинския конкурс "Баба Марта бързала, мартенички вързала" за най-красива и оригинална мартеница и картичка, февруари 2016 г.
 
Грамота поощрение за Щилияна Асенова (5б клас) за участието си в Националния конкурс за коледна картичка „Весела коледа за всички“, декември 2015 г.
 
 

Отличия на общинската изложба-конкурс за рисунка и сурвачка "Сурва весела година!", декември 2015 г.:

  • Грамоти и награди за рисунка получиха петокласниците: Виктория Георгиева, Атанас Ангелов и Мерт Райков;
  • Грамоти и награди за изработване на сурвачка получиха петокласниците: Михаила Алексиева и Кирил Петров;
  • Колективна награда за изработка на сурвачка получиха 5а клас с р-л Милена Динчева и 5б клас с р-л Албена Василева.
Арсени Михайлов
ВИЗИТКА: V клас за 2014/2015 г.
ОБЛАСТ: Футбол, Изобразително изкуство
УСПЕХИ: Голмайстор на футболния турнир за Купата на СОУ "Христо Смирненски" за 2015 и 2016 г.
 
С индивидуалната награда "най-добър нападател" беше отличена младата надежда на детския отбор на ФК "Берое" – гр. Стара Загора на детско-юношески турнир по футбол "Сандански Cup 2015", февруари 2015 г.
 
Голмайстор на провелия се в Банско турнир "Банско Гардения къп", декември 2013 г.
 
Грамота за отлично представяне на Националния конкурс за коледна картичка "Димитър Добрович", декември 2013 г.
 
Грамота за отлично представяне на Общинския конкурс "Сурва, весела година", декември 2013 г.
Филип Алексиев
ВИЗИТКА: VII клас за 2015/2016 г.
ОБЛАСТ: Вдигане на тежести
УСПЕХИ: На кръгове от Държавното лично първенство по вдигане на щанги тежкоатлетът печели:
  • II място, март 2016 г.
  • III място, октомври 2015 г.
 
  • I място на демонстративния турнир по вдигане на тежести "Павел Костов", ноември 2015 г.
 
  • I място на Личното отборно първенство по вдигане на тежести, декември 2015 г.

 




 

ФГ "Китчица"

ВИЗИТКА: Фолклорната група, сформирана от ученици от V и VI клас, се представя достойно на общински и национални конкурси.
ОБЛАСТ: Музика
УСПЕХИ: Национален детски музикално-фолклорен конкурс "Орфеево изворче":
  • III място на XVI издание, март 2016 г.
  • III място на XV издание, март 2015 г.
  • Поощрителна награда, март 2013 г.
 
Общински конкурс "Между небето и земята":
  • I място, юни 2009 г.



 
Мариана Енчева
ВИЗИТКА:  XII клас за 2015/2016 г.
ОБЛАСТ: Компютърна презентация
УСПЕХИ: Голямата награда - пътуване до Брюксел, на организирания Седми национален ученически конкурс, който тази година беше посветен на миграцията. Конкурсът е организиран от зам.-председателя на Групата на ЕНП в Европейския парламент и ръководител на българската делегация в Групата на ЕНП Мария Габриел, февр. 2016 г.

 

 

 

 

 

 

Митко Велев
ВИЗИТКА: VIII клас за 2015/2016 г.
ОБЛАСТ: Вдигане на тежести
УСПЕХИ: На кръгове от Държавното лично първенство по вдигане на щанги тежкоатлетът печели:
  • II място, октомври 2015 г.
 
  • I място на Личното отборно първенство по вдигане на тежести, декември 2015 г.
Кънчо Атанасов
ВИЗИТКА: XI клас за 2015/2016 г.
ОБЛАСТ: Компютърна презентация
УСПЕХИ: Поощрителна награда на Националния младежки конкурс „Културното и природното наследство на България – да помислим днес за нашето утре”, декември 2015 г.







 
Жасмина Михайлова

ВИЗИТКА: VIII клас за 2014/2015 г.
ОБЛАСТ: Литература
УСПЕХИ: I място на Националния ученически конкурс за мултимедиен продукт на тема "Върви, народе възродени!" в категорията есе на тема "Напред, науката е слънце!", май 2015 г.







 
Младен Неделчев и Минко Минков

ВИЗИТКА: V клас за 2014/2015 г.
ОБЛАСТ: Информационни технологии
УСПЕХИ: III място във възрастова група V-VII клас на Национален ученически конкурс за мултимедиен продукт на тема "Върви, народе възродени!", май 2015 г.



 
Общински ученически игри - 2015 г.
ВИЗИТКА: Ученици, родени след 01.01.2001 г. за 2014/2015 г.
ОБЛАСТ: Лека атлетика
УСПЕХИ: На провелите се Общински ученически игри през април 2015 г. се изявиха:
  • Муси Стефанов (VIIв) - I място на 100 м гладко бягане и III място на висок скок;
  • Кирил Кирилов (VIа) - II място на 400 м и II място на 100 м гладко бягане; щафета 4х100 м - II място;
  • Симеон Колев (VIIа) - III място на 400 м.;
  • Далас Христов (VIIв) - III място на 800 м.
С доброто си представяне учениците завоюваха III място в отборното класиране.
Димитър Георгиев
ВИЗИТКА: VIII клас за 2014/2015 г.
ОБЛАСТ: Информационни технологии
УСПЕХИ: I място за триизмерна панорама и II място за фотография на провелия се през март 2015 г. V Национален конкурс за компютърна рисунка, колаж, фотография и 3D view "Виртуална пролет" на тема "Моето родно място - минало и настояще"
 
II място за компютърна презентация в раздел „Компютърни визуални изкуства” на XVIII издание на Националния конкурс за литературно творчество и визуални компютърни изкуства „Любовта в нас” - Варна, февруари 2015 г.



 
Надежда Илиева
ВИЗИТКА: VII клас за 2014/2015 г.
ОБЛАСТ: Информационни технологии
УСПЕХИ: III място в Националния конкурс за мултимедийни продукти на тема "Светът на кристалите", септември 2014 г.





 
Елена Руменова
ВИЗИТКА: XI клас за 2013/2014 г.
ОБЛАСТ: Вдигане на тежести
УСПЕХИ: 9 златни и 2 сребърни медала на Държавни първенства по вдигане на щанги от 2011 г. до завършването си през 2015 г.
 
I място на турнира по вдигане на тежести "Павел Костов", 2014 г.
 
Включвана е в лагер-сборове на Националния отбор по вдигане на тежести.
 

Изявените ни тежкоатлети, имат заслуга и за най-големия успех в историята на клуб "Аполон" - Стара Загора, който достига през 2013 г. до Републиканската титла в отборното първенство за мъже и жени.

Васил Стефанов
ВИЗИТКА: XI клас за 2013/2014 г.
ОБЛАСТ: Компютърна презентация
УСПЕХИ: Печели специална награда в Националния конкурс за мултимедийни продукти на тема "Психоактивните вещества - илюзии, страдание, престъпност". За ясно изразена позиция по темата, оригиналност и убедителност при отговорите на зададените му въпроси, журито взе решение извън регламента, да му бъде връчена грамота и поощрителна награда, юни 2014 г.

 
Андон Михайлов
ВИЗИТКА: VII клас за 2013/2014 г.
ОБЛАСТ: Компютърна графика
УСПЕХИ: II място на областния конкурс за лого на РИО-Стара Загора, юни 2014 г.








 
Млади художници (2013/14 г.)

ВИЗИТКА: Учениците от СОУ "Христо Смирненски" - гр. Стара Загора традиционно показват талант в изобразителните изкуства.
ОБЛАСТ: Изобразително изкуство
УСПЕХИ: Грамоти за отлично представяне на Националния конкурс за коледна картичка "Димитър Добрович" получиха Зидан Стефанов, Петя Димова, Катя Атанасова, Фанка Йорданова, Юлияна Асенова, Зюмбюлка Фердова и Младен Неделчев от начален етап, както и Симеон Симеонов, Галя Минкова, Арсени Михайлов, Зинка Илиева, Господин Минчев, Шинка Велева, Златина Стефанова и Мария Колева от прогимназиален етап, декември 2013 г.
 
Грамоти за отлично представяне на Националния конкурс "Св. Трифон Зарезан" получиха Величка Димитрова, Теменужка Димитрова, Илия Станилов и Ангелина Стоянова, март 2014 г.
 
Специалната награда за най-автентична сурвакница във втора възрастова група на Общинския конкурс "Сурва, весела година" получиха нашите ученички Кети Светославова и Татяна Андонова от V клас. Грамоти за отлично представяне и предметни награди за рисунка получиха Арсени Митков (Vа), Мария Колева (Vа), Величка Димитрова (VIа) и Теменужка Димитрова (VIа), декември 2013 г.
 
Грамоти за отлично представяне и предметни награди от Общинския конкурс за най-оригинална мартеничка  получиха Минко Демирев (V в), Огнян Огнянов (VIв), Теменужка Димитрова (VIа), Асен Асенов (VIIб), Зидан Стефанов (IIа), Недка Хариева (IVа).
 
На снимките: На общинския конкурс "Сурва, весела година" (горе) и на Общинския конкурс за най-оригинална мартеничка (долу).
Асен Асенов
ВИЗИТКА: VIII клас за 2013/2014 г.
ОБЛАСТ: Вдигане на тежести
УСПЕХИ: 1 златен, 3 сребърни и 1 бронзов медал от Държавни първенства по вдигане на щанги от 2012 г. до учебната 2013/2014 г.










 
Руси Михайлов
ВИЗИТКА: VII клас за 2013/2014 г.
ОБЛАСТ: Вдигане на тежести
УСПЕХИ: 3 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал от Държавни първенства по вдигане на щанги от 2012 г. до 2014/2015 г.
 
III място от провелия се турнир по вдигане на тежести "Павел Костов" през 2014 г.
Обрен Стоянов
ВИЗИТКА: X клас за 2012/2013 г.
ОБЛАСТ: Вдигане на тежести
УСПЕХИ: 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал от Държавни първенства по вдигане на щанги в периода 2011-2013 г.
Прекратява активна спортна дейност заради травма.







 
ВГ "Медени звънчета" (V-VI клас)
ОБЛАСТ: Музика
УСПЕХИ: На Общинския ежегоден конкурс за изпълнители на популярна песен "Вашият шанс е песента" печели:
  • II място през 2013 г.
  • I място през 2011 г.
  • II място през 2010 г.
Галина Тодорова
ВИЗИТКА: X клас за 2010/2011 г.
ОБЛАСТ: Моден подиум
УСПЕХИ: Завоюва титлата "Мис Туризъм" на провелия се в гр. Казанлък конкурс за красота "Мис България Пролет 2011", април 2011 г.


 
Петьо Тодоров
ВИЗИТКА: IX клас за 2010/2011 г.
ОБЛАСТ: Мотокрос
УСПЕХИ: II място на провелия се I кръг от веригата състезания "BG X-Enduro Championship" в гр. Хисаря, април 2011 г.
 
Участник в Републиканския шампионат по мотокрос "BG X-Enduro Championship" през 2011 и 2012 г.